Filmy Novinky Recenzie

Udržal Will s Margot vašu pozornosť vo filme Focus? | Recenzia

bg
Napísal Kinotéka

„Stay FOCUS“, alebo zostaň sústredený. Motto, ktorým sa mal film riadiť, ale neubehla pomaly ani hodina a už som párkrát musel pozrieť na hodinky.

159549827_a2674a

Bolo by prehnané, ak by som napísal, že film nestojí ani za ten nákup lístka a návštevu kina. Práve naopak. Ničím extra neurazí, ale ani ničím neprekvapí.

Hlavnou náplňou filmu je priblížiť divákom viacero zlodejských techník priamo v akcii. V hlavnej úlohe sa objavil Will Smith (Nicky) a Margot Robbie (Jess) ako dvaja, od seba nezávislí zlodejíčkovia, ktorých spojí dohromady láska ani nie tak jeden k druhému, ako k drahým veciam. Šarmantná Margot na veľkom plátne vyzerala úchvatne a po Vlkovi z Wall Street si našliapla na kariéru novej hollywoodskej krasavice. Will zahral svoj štandard a chémia medzi hlavnou dvojkou sa tiahla väčšinu filmu, i keď romantika bola občas aj tam, kde by neuškodila akcia. Škoda len, že sa na scéne viackrát neobjavil Farhad, keďže jeho dialógy, či už s Willom, alebo Margot boli jednou z vecí, ktoré sa filmu jednoducho vytknúť nedajú.

159549850_a5079e

Neubránim sa prirovnaniu k legendárnej Dannyho jedenástke, no Focus by musel ešte pár zvratov v deji pridať, aby sa dostal na úroveň Clooneyho bandy.

Zhrnutie pár slovami. Krásna Margot, talentovaný Will a pár zaujímavých dejových zvratov ktoré oživili koniec filmu a tým z neho zachránili pár minút. Obetujte pár eur a zájdite si oddýchnuť do kina.  Za nás slušných 3/5.

Trailer so slovenskými titulkami.

You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.

Komentáre

komentárov

Inline